V Niedziela Wielkanocna

Dziś będzie możliwość wsparcia 2-letniego, chorego na serce Filipka.

Filipek urodził się 10.04.2016 roku z niedorozwojem lewej komory serca, czyli tzw. Wadą HLHS. Kilka dni po urodzeniu przeszedł 1 etap operacji. W sierpniu 2017 drugi etap tj. operację Glenna. Żeby mógł żyć konieczna jest trzeci etap naprawy serca tj. operacja Fontana. Wedle aktualnych wskazań, aby efekty były najlepsze powinien 3 operację przejść przed ukończeniem 3 roku życiu. 1 i 2 etap operacji przeszedł w Centrum Zdrowia Dziecka, pod którego jest opieką. Ze względu na duże obłożenie, termin 3 operacji przez CZD nie został wyznaczony. Z pragmatyki działania Centrum, zabiegi te wykonuje się w momencie zagrożenia życia czyli nawet w okresie kilkunastu lat. Jest zakwalifikowany do leczenia operacyjnego wady serca w Klinice Uniwersyteckiej w Mὓnster. Koszt 160 tys. złotych.

Tata Filipka jest policjantem w naszej Powiatowej Komendzie.

Przed kościołem jest zbiórka do puszek na ten cel.

Możemy też pomóc Filipkowi i w dniu 1 maja w Stanisławowie na pikniku rodzinnym, który rozpocznie o godz. 12.00 przy tamtejszym kościele.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w naszym kościele będą odprawiane w dni powszednie bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 17.00.

Zachęcamy do odświeżenia i udekorowania kapliczek i krzyży przydrożnych.

W czwartek 3 maja Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w tym dniu w naszej świątyni o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Msza Święta o godz. 12.30 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny i mieszkańców naszego miasta – intencja zamówiona przez Burmistrza Mińska Mazowieckiego. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 18.00.

Zawieśmy flagi biało-czerwone oraz maryjne koloru niebieskiego.

W dniach 1 i 3 maja kancelaria parafialna zamknięta.

W najbliższy wtorek 1 maja nie będzie spotkania w ramach Kursu Przedmałżeńskiego. Ostatnie spotkanie we wtorek 8 maja o godz. 19.00.

W tym tygodniu przypada 1-wszy czwartek, 1-wszy piątek i 1-wsza sobota miesiąca.

W I czwartek modlimy się o powołania zakonne i uświęcenie kapłanów.

W I piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Kapłani będą odwiedzać z posługą sakramentalną chorych w ich domach w I piątek od godz. 9.00.

W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z Różami Różańca Rodzinnego.

W piątek 4 maja Wspomnienie św. Floriana Męczennika – współpatrona Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Ks. Biskup Romuald Kamiński,  Biskup Warszawsko-Praski udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 4 maja 2018 roku wszystkim Diecezjanom oraz Gościom, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie Diecezji Warszawsko-Praskiej. Przypomina zarazem, że korzystając z dyspensy należy odmówić modlitwę w intencji Ojczyzny i Diecezji.

W przyszłą niedzielę 6 maja z racji I Niedzieli Miesiąca po Mszy św. o godz. 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, Procesja Eucharystyczna i spotkanie Kółek Żywego Różańca oraz starszej Asysty Procesyjnej. Zachęcamy panów do włączenia się do Asysty Procesyjnej.

Konferencja dla rodziców i chrzestnych  w przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 w sali Domu Parafialnego.

Dziękujemy bardzo rodzicom dzieci rocznicowych za dar ołtarza w wys. 5760,- zł. Za te pieniądze będą kupione rusztowania na kółkach do wys. ok. 7,5 m do prac remontowych i dekoracji.

Bóg zapłać rodzinie z ul. Siennickiej za ofiarowanie 100,- zł. na potrzeby Kościoła.

W dniach 2-3 czerwca na Polach Lednickich odbędzie się XXII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000. Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału. Wyjazd 2 czerwca, godz. 2.30 z pod plebanii, powrót 3 czerwca ok.8.30, koszt 60zł. Zapisy i więcej szczegółów w zakrystii.

Przypominamy rodzicom, żeby dzieci nie dotykały kamyków wokół kościoła.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Kościół a polityka” – W jakim sensie Kościół powinien, a w jakim nie może wpływać na politykę? ; oraz „Nadzieja w Królowej” – Nie tylko Syria, ale i  Polska jest stawką w światowej grze mocarstw;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Tego uczyła pani Hanna” – Wspomnienie o błogosławionej Hannie Chrzanowskiej, wyniesionej wczoraj na ołtarze pierwszej polskiej pielęgniarce.; oraz „Druga twarz Facebooka” – Facebook wie o nas więcej niżbyśmy chcieli, a zbierane informacje nie są odpowiednio chronione.