IV Niedziela Wielkanocna

IV Niedziela Wielkanocna to Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Z tej racji gościmy dziś w naszej parafii Ks. Macieja i kleryka Krzysztofa ze Zgromadzenia Salwatorianów. Dziękujemy za Słowo Boże, za świadectwo życia zakonnego i za wspólną modlitwę oraz życzymy błogosławieństwa Bożego.

Dzisiaj o godz. 11.00 dzieci z naszej parafii będą przeżywały Rocznicę I Komunii Świętej. Prosimy osoby nie związane z tą uroczystością o wybranie tego dnia innych godzin Mszy świętych.

Dzieci ze Szkół Podstawowych w Starej Niedziałce, nr 1, 5, 6 i Salezjańskiej, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. będą miały dziś w czasie Mszy św. o godz. 16.00 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Dziś ulicami Mińska Mazowieckiego przejdzie „V Marsz Pamięci Katyń 1940 – 2018. Rozpocznie się o godz. 11.00 na peronie PKP i zakończy pod Pomnikiem Niepodległości ok. godz. 12.00.

W poniedziałek 23 kwietnia Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego Patrona Polski. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.

We wtorek 24 kwietnia  o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna z racji imienin Ks. Proboszcza. Ks. Proboszczowi składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z modlitwą.

W najbliższy wtorek 24 kwietnia nie będzie spotkania w ramach Kursu Przedmałżeńskiego.

W środę 25 kwietnia Święto św. Marka Ewangelisty. Pamiętajmy o modlitwie w int. Ks. Biskupa Marka Solarczyka

W sobotę 28 kwietnia o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. o błogosławieństwo Boże dla grupy AA.

W przyszłą niedzielę będzie możliwość wsparcia 2-letniego, chorego na serce Filipka. Jego tata pracuje jako policjant w naszej Powiatowej Komendzie. Na operację jest potrzebna duża kwota. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na ten cel.

Dziękujemy bardzo rodzinom z ul. Wigury, które przyjęły Matkę Bożą w jej kopii Jasnogórskiej za dar modlitwy i za ofiarę 1440,- zł.

Zapraszamy do przyjęcia obrazu chętnych z innej ulicy lub bloku.

Dziękujemy pewnej rodzinie z ul. Toruńskiej za ofiarę 500,- zł. i z ul. Klonowej za ofiarę 100,- zł. na potrzeby Kościoła.

Nasza parafia przekazała na Caritas Diecezjalną 14600,- zł. z tacy, która była zbierana 2 tygodnie temu.

Zbiórka do kontenera na parkingu przy Domu Parafialnym makulatury na Dzieło Misyjne Diecezji Warszawsko – Praskiej będzie trwała do poniedziałku 23 kwietnia do godz. 8.00.

Kolejna zbiórka makulatury na ten cel będzie zorganizowana około 3 niedzieli maja b.r.

W Baniosze k. Góry Kalwarii są stacje Drogi Krzyżowej z naszego kościoła. Zostały zrobione zdjęcia i jest planowane zrobienie duplikatów metodą 3D w celu zawieszenia ich w naszym kościele. Potrzebne są zdjęcia tej Drogi Krzyżowej, ponieważ nie wiemy jak wyglądały ramy, ponoć piękne.

Wokół kościoła zostały spryskane kamyki płynem przeciwgrzybiczym. Prosimy rodziców o przypilnowanie dzieci by nie dotykały kamyków.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Spotkanie z Benedyktem XVI” – Jaki prywatnie jest papież Ratzinger? Swoją współpracę z nim wspomina abp Mieczysław Mokrzycki.; „Czy dziś warto być księdzem?” – Plusy i minusy kapłaństwa; oraz „Żegota: Ramię w ramię” – O działalności podczas niemieckiej okupacji Rady Pomocy Żydom, jedynej takiej organizacji na świecie;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: „Katyńskie pytania” – czego nie wiemy o zbrodni katyńskiej.

Do dzisiejszego numeru jest dołączony bezpłatny dodatek – adhortacja apostolska papieża Franciszka „Gaudete et exultate” – o świętości w świecie współczesnym.