Niedziela Miłosierdzia Bożego

Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, które będą przeznaczone na dzieła charytatywne „Caritas” w naszej diecezji.

Z racji Święta Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia – specjalne nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.00 - Msza św. zbiorowa.

Dziś o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. w int. ofiar katastrofy smoleńskiej, zaś o godz. 12.30 w int. 7 Pułku Ułanów Lubelskich.

Szkoły Salezjańskie w Mińsku Mazowieckim organizują dziś o godz. 15.00 charytatywny Koncert dla Aleppo. Szczegóły na plakacie.

W poniedziałek 9 kwietnia obchodzimy Święto Zwiastowania Pańskiego. Msze święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.

Próby dla dzieci przygotowujących się do I Rocznicy Komunii Świętej odbędą się: 11.04 w środę o 18.45 przychodzą dziewczynki; w czwartek o 18.45 przychodzą chłopcy. Obecność obowiązkowa.

W przyszłą niedzielę taca na budowę kościoła w Budach Barcząckich.

Bóg zapłać pewnej pani z Niedziałki II za ofiarowanie 650,- zł. na kościół.

Dziękujemy bardzo za modlitwy i ofiary rodzinom, które przyjęły Obraz Jasnogórski. Z ulicy Czarnieckiego złożono 3050,- zł. zaś z ulicy Sobieskiego 2100,- zł.

Została wyremontowana dzwonnica od ul. Ogrodowej oraz więźba dachowa nad całym kościołem z zabezpieczeniem przed kornikami. Remont kosztował 39600,- zł.

Ostatnio została wyremontowana sala Bielanek nad zakrystią oraz zamontowano nowe szafy i regały za kwotę 10 tys. zł.

W niedzielę 15 kwietnia, o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji  wszystkich dobrodziejów, sympatyków i wolontariuszy Caritas.

Grupa AA zaprasza na pielgrzymkę 21 kwietnia b.r. do Kałkowa-Godowa i na Święty Krzyż. Koszt pielgrzymki 140 zł. Numery telefonów informacyjnych na plakatach umieszczonych w gablotach.

Siostry Loretanki zapraszają w dniach 1-3 maja 2018 r. na rekolekcje „Dialog małżeński”, które poprowadzą Barbara i Wojciech Gałązkowie – animatorzy Kościoła Domowego, organizatorzy Warsztatów Małżeńskich, zaangażowani w ewangelizację rodziny oraz siostry loretanki. Szczegóły na plakacie.

Siostra Margaret i Dziewczęca Służba Maryjna zapraszają chętne dziewczęta na wyjazd wakacyjny nad morze w terminie 10 – 20 lipca b.r. Więcej informacji w zakrystii.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Mesjanizm Apostołki Miłosierdzia” – Czy Polska ma w planach Bożych misję do spełnienia?; oraz „Chemia w żywności” – Porady lekarza.;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: „Jezu, ufam Tobie” – Co znaczą te słowa i jak je wprowadzać w życie?;

W dwumiesięczniku „Miłujcie się” m.in. artykuły: „Naukowy bubel” – O burzeniu tożsamości płciowej człowieka; oraz „Rewolucja i rodzina”.

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego w czasie Komunii Św. będzie śpiewana Koronka do Miłosierdzia Bożego jako ekspiacja za znieważenie na terenie naszej parafii Niedzieli Palmowej i Wielkiego Piątku.

W Niedzielę Palmową i w Wielki Piątek przy domu Kultury w Mińsku Mazowieckim urządzono huczne imprezy trwające do późnych godzin nocnych. Po interwencji Ks. Proboszcza otrzymaliśmy pisemną odpowiedź Burmistrza Mińska Mazowieckiego, p. Marcina Jakubowskiego.