Poniedziałek Wielkanocny

Dziś Msze św. według porządku niedzielnego. Bóg zapłać za ofiary złożone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Parafialny Zespól Caritas składa serdeczne Bóg Zapłać wszystkim, którzy włączyli się w świąteczne dzieło pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Przygotowując paczki, składając datki pieniężne oraz produkty żywnościowe i chemiczne. Dziękujemy także Dyrekcji  Budowlanki, Chemika, Ekonoma, Mechanika, Szkół Salezjańskich i Szkoły Agrotechnicznej.

Wolontariusze z tychże szkól oraz ich opiekunowie pomagali w zbiórce żywności w mińskich sklepach. Dziękujemy również harcerzom ze Związku Harcerstwa Polskiego i Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej oraz wolontariuszom i sympatykom Caritas.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób i  ich wrażliwości podopieczni Caritas zyskali konkretną pomoc oraz przekonanie, że w trudnych chwilach nie pozostają sami.

W intencji  wszystkich dobrodziejów, sympatyków i wolontariuszy Caritas , w dniu 15 kwietnia, o godz. 9.30, zostanie odprawiona Msza Święta, na którą serdecznie zapraszamy.

Przez cały tydzień Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 18.00, jedynie w piątek o godz. 15.00.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

- W pierwszy czwartek pamiętajmy szczególnie o modlitwie za kapłanów i osoby konsekrowane oraz o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

- Chorych odwiedzimy w I piątek miesiąca  od godz. 9.00.

- W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z Rodzinnymi Różami Różańcowymi. Zapraszamy osoby chętne do włączenia się w Rodzinne Róże Różańcowe.

Z racji Oktawy Wielkanocy, w najbliższy piątek można spożywać pokarmy mięsne.

Przyszła Niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. W tym dniu o godz. 15.00 – specjalne nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia. Msza św. o godz. 16.00 będzie Mszą św. zbiorową – intencje można zgłaszać w kancelarii.

W Niedzielę Miłosierdzia rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na dzieła charytatywne „Caritas” w naszej diecezji.

W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. w int. ofiar katastrofy smoleńskiej, zaś o godz. 12.30 w int. 7 Pułku Ułanów Lubelskich.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Pascha czy Zmartwychwstanie? ” – O punktach wspólnych i różnicach między naszą Wielkanocą i żydowską Paschą; „Ewangelia w Markowej” – W Biblii znalezionej w domu Ulmów w Markowej były podkreślone dwa zdania. Jakie i o czym one świadczą?; oraz „Największy z cudów” – Im bardziej świat usiłuje pogrzebać naszą pamięć o Bogu, tym bardziej On wspiera naszą wiarę cudami eucharystycznymi.

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Droga po-krzyżowa” – Droga do Emaus to ciąg dalszy drogi krzyżowej. Jezus po przejściu przez śmierć idzie drogą człowieka i leczy serca.; oraz „Myślę, więc wierzę” – Wiara i rozum to nie konkurenci w walce o rząd dusz. To naturalni sojusznicy w odkrywaniu prawdy.

W dwumiesięczniku „Miłujcie się” m.in. artykuły: „Chrzest rabina”; „Miłosierny Bóg uratował mi życie”; „O siostrze zakonnej w Syrii, która pomagała dzieciom z Aleppo”, oraz „O wywoływaniu duchów”