Wielkanoc

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia liturgii Triduum Paschalnego: kapłanom, panu organiście, panu kościelnemu, ks. Kamilowi oraz wszystkim, którzy wykonali dekoracje ołtarza wystawienia czyli tzw. ciemnicy i Grobu Pańskiego, siostrze zakrystiance i bielankom szczególnie za piękne dekoracje kwiatowe, chórowi, lektorom, ministrantom, bielankom, sypaczkom, osobom niosącym baldachim, sztandary i feretrony w procesji rezurekcyjnej, Straży Pożarnej, Policji i Straży Miejskiej. Władzom miasta dziękujemy za przychylność w załatwianiu różnych spraw urzędowych. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
W dniu dzisiejszym nie będzie katechezy przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
Jutro Msze św. według porządku niedzielnego - taca tradycyjnie na KUL.
Z racji Oktawy Wielkanocy, w najbliższy piątek można spożywać pokarmy mięsne.
Przez cały tydzień Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 18.00, jedynie w piątek o godz. 15.00.
Przyszła Niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. W tym dniu o godz. 15.00 – specjalne nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia. Msza św. o godz. 16.00 będzie Mszą św. zbiorową – intencje można zgłaszać w kancelarii.
W Niedzielę Miłosierdzia rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na dzieła charytatywne „Caritas” w naszej diecezji.
W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. w int. ofiar katastrofy smoleńskiej, zaś o godz. 12.30 w int. 7 Pułku Ułanów Lubelskich.
Dziękujemy panu Lubie, właścicielowi firmy „Styropmin” za ofiarowanie 3 bloków styropianu na dekoracje do Grobu Pańskiego.
Dziękujemy parafianom za ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu w wysokości 4080,- zł. Na kwiaty, płótna i poczęstunek dla ministrantów, którzy przez 2 dni do godz. 23 pracowali przy budowie Grobu i Ciemnicy zostało wydane 6318 zł.