Niedziela Męki Pańskiej

Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. W dniu dzisiejszym:

- W czasie każdej Mszy św. sprawowany jest obrzęd poświęcenia palm, natomiast o godz. 11.00 procesja z palmami wokół świątyni.

- Przed kościołem bielanki rozprowadzają palemki. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na fundusz bielanek i wyjazd wakacyjny.

- Zapraszamy na kiermasz ozdób świątecznych zorganizowany przez Sypaczki. Pozyskane środki będą przeznaczone na fundusz grupy.

- Ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i procesją z Najświętszym Sakramentem o godz. 17.00.

Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i  Zmartwychwstania Chrystusa to najważniejszy obchód liturgiczny w całym roku kościelnym. Dlatego też pragniemy je świętować w sposób bardzo uroczysty.

Porządek nabożeństw Triduum w naszej parafii:

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umycia nóg o godz. 19.00;

Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00;

Wigilia Paschalna – w sobotę o godz. 20.00 – przynosimy świece;

Procesja Rezurekcyjna – w niedzielę o godz. 6.00, bezpośrednio po niej Msza święta. Nie będzie natomiast Mszy św. w Niedzielę Wielkanocną o godz. 8.00. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkie zespoły parafialne. Zachęcamy panów do włączenia się do Asysty Procesyjnej.

W Wielki Piątek i  Wielką Sobotę całodzienna adoracja przy Grobie Pańskim.

W Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 8.00 – Jutrznia, zaś o godz. 12.00 – Modlitwa w ciągu dnia.

Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli ilościowy oraz powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych, natomiast w Wielką Sobotę Kościół przeżywając żałobę na pamiątkę śmierci Chrystusa zachęca wszystkich wiernych do powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych.

Ofiary składane podczas adoracji krzyża w czasie Liturgii Męki Pańskiej są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę kancelaria nieczynna.

W Triduum Paschalne i w czasie Świąt w naszym kościele nie będzie spowiedzi.

Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę w godz. 8.30-17.00. Z góry dziękujemy za ofiary złożone przy tej okazji.

Wtedy również będzie można zabrać do domu wodę święconą, którą będą rozprowadzali ministranci. Zebrane przy tej okazji fundusze przeznaczone będą na ich wyjazd wakacyjny.

Przy chrzcielnicy można będzie ucałować relikwie Krzyża Świętego.

Do puszki przy Krzyżu Wielkopostnym, znajdującym się w tylnej części kościoła, można składać ofiary na pokrycie kosztów przygotowania Grobu Pańskiego i na kwiaty do niego.

Jest organizowany w dniach 08–21 czerwca b.r. 2-tygodniowy wyjazd sanatoryjny do Truskawca na Ukrainie. Koszt wynosi niecałe 2 tys. zł. Szczegóły na plakacie w gablocie.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Dzieje Grobu Bożego” – Skąd wiemy, że grób i miejsce ukrzyżowania Chrystusa, które tradycyjnie czcimy, są autentyczne?; oraz „Pół wieku z ubogimi” – O wspólnocie młodych ludzi Sant Egidio, która wychodzi ze swoją pomocą na peryferie całego świata.

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Przejdźmy to razem” - Co to jest Triduum Paschalne i jak owocnie je przeżyć; oraz „Żertwa” – Jaka lekcja płynie dla nas z postawy ojca Pio, który świadomie przyjął na siebie ogromne cierpienie?; Do gazety jest dołączony obrazek z wyjątkową modlitwą ojca Pio.