V Niedziela Wielkiego Postu

Dziś kazania mówi dziś ks. Paweł Kucharski CM, misjonarz z Kazachstanu. W czasie ogłoszeń jest możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła w Kazachstanie.

Dziękujemy bardzo księżom za trud spowiedzi rekolekcyjnej a parafianom za ofiary na tacę z poniedziałku i wtorku, które w całości pokryły koszty związane z organizacją rekolekcji.

Od poniedziałku do środy na Mszach świętych spowiadało do 12 spowiedników. Wszyscy, którzy chcieli, zostali wyspowiadani do końca Mszy świętej.

Katechetom i nauczycielom dziękujemy za przyprowadzenie dzieci i młodzieży do kościoła i opiekę nad nimi, zaś Dyrektorom szkół za pomoc w organizacji.

W dzisiejszą niedzielę:

- Po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej.

- O godz. 15.30 spotkanie w kościele rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej z grupy ze szkoły nr 2 przy ul. Dąbrówki oraz ze szkoły przy ul. Siennickiej. O 16.00 Msza Święta a po Mszy Świętej dalsza część spotkania. Obecność obowiązkowa.

- Katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

Zapraszamy na kiermasz ozdób świątecznych zorganizowany przez Sypaczki. Pozyskane środki będą przeznaczone na fundusz grupy.

W niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i procesją z Najświętszym Sakramentem o godz. 17.00.

W poniedziałek 19 marca Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. w naszym kościele tego dnia o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. Msza święta o godz. 18.00 będzie Mszą św. zbiorową. Intencje na tę Mszę św. można składać jutro w Kancelarii Parafialnej

Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do rocznicy Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 21 marca po Mszy Św. wieczornej w kościele. Obecność obowiązkowa.

W najbliższy piątek, 23 marca, Nabożeństwo  Drogi Krzyżowej na ulicach naszego miasta organizowane wspólnie z parafią wojskową. Droga Krzyżowa rozpocznie się w kościele pw. Św. Michała Archanioła po Mszy św. o godz. 18.00 i zakończy w naszym kościele.

Tego dnia w naszym kościele zostanie odprawiona tylko jedna Droga Krzyżowa o godz. 16.00.

Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. W tym dniu, podobnie jak w latach ubiegłych, bielanki będą rozprowadzały palemki. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na fundusz bielanek i wyjazd wakacyjny.

Poświęcenie palemek na każdej Mszy Świętej, natomiast o godz. 11.00 procesja z palmami wokół świątyni.

W niedzielę 25 marca b.r. o godz. 15.00 w Parafii Św. Kazimierza Królewicza w  Grzebowilku zostanie wystawione Misterium Męki Pańskiej.

Do puszki przy Krzyżu Wielkopostnym, znajdującym się w tylnej części kościoła, można składać ofiary na pokrycie kosztów przygotowania Grobu Pańskiego i na kwiaty do niego.

Parafialny Zespół Caritas prosi o dostarczanie paczek świątecznych do dnia 21 marca włącznie. Można jeszcze składać do kosza wystawionego przy ołtarzu Matki Bożej Hallerowskiej trwałe produkty spożywcze i  artykuły chemiczne, a do skarbony Caritas, znajdującej się z tyłu kościoła wrzucać datki pieniężne. Dla starszej osoby, która straciła swój dobytek w wyniku pożaru potrzebny jest stół kuchenny oraz zwykła pralka typu Frania.   Wszystkim, którzy wspierają działalność Caritas składamy serdeczne „ Bóg zapłać!”.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Płacić czy nie płacić?” – Jak zmanipulowano słowa papieża Franciszka na temat składania ofiar przy okazji zamawiania intencji mszalnych?; „Małżeństwa mieszane” – Jakie niebezpieczeństwa mogą zaistnieć, gdy za współmałżonka wybieramy osobę niewierzącą? oraz „Marzec 68 i prymas Wyszyński” – Nieznane wypowiedzi prymasa Stefana Wyszyńskiego z Marca 1968 r..

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: Boks o dom” – Dlaczego siostry Kapucynki, opiekunki Domu Dziecka w Siennicy musiały wyjść na ring?; oraz Gra w chowanego” – Daniel Ange (czyt. Anż), znany w świecie benedyktyn, rozmawia o tonącej Europie i mocy modlitwy dzieci. Szturm zła na świecie to brak modlitwy dzieci.