III Niedziela Wielkiego Postu

Teraz, w czasie ogłoszeń będą zbierane ofiary na dzieło misyjne Kościoła Ad gentes.

Dziś I Niedziela Miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie dla Kół Żywego Różańca.

Katecheza dla rodziców i chrzestnych dziś o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

Harcerze z 1 Mazowieckiej Drużyny Harcerzy „Szturm” Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej działający przy parafii, zapraszają w swoje szeregi wszystkich chłopców od 4 klasy szkoły podstawowej. Najbliższa zbiórka odbędzie się w sobotę 10 marca o godz. 10.30 w Domu Parafialnym. Wszystkich chętnych zapraszają do stoiska przed kościołem od Mszy św. o godz. 8.00 do 19.00, gdzie można uzyskać więcej informacji.

Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się we wtorek 6 marca o godz. 19.00. Spotkania będą raz w tygodniu we wtorki w salce w domu parafialnym. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

Zapraszamy na Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją z Najświętszym Sakramentem w niedziele Wielkiego Postu oraz na Drogę Krzyżową w piątki Wielkiego Postu.

Do puszki przy Krzyżu Wielkopostnym, znajdującym się w tylnej części kościoła, można składać ofiary na pokrycie kosztów przygotowania Grobu Pańskiego i na kwiaty do niego.

W przyszłą niedzielę 11 marca, w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne. W niedzielę nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św., na Mszy św. o godz. 11.00 nauka dla dzieci. Szczegółowy program rekolekcji podamy w terminie późniejszym.

Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie nas po kolędzie, za dar modlitwy i ofiary na potrzeby Kościoła. Odwiedziliśmy 5517 rodzin, nieobecnych było 2400 rodzin, odmówiło wizyty duszpasterskiej 999 rodzin. Po odtrąceniach dla księży i na dzieła diecezjalne na parafię zostało 122 tys. zł., które będą przeznaczone na różne remonty, m. in. dzwonnic oraz fragment ogrodzenia od ul. Ogrodowej.

Parafialny Zespół Caritas przygotowuje wielkanocną pomoc dla potrzebujących.  Prosimy parafian o włączenie się w to dzieło.

Przy ołtarzu Matki Bożej Hallerowskiej stoi kosz, do którego można składać trwałe produkty spożywcze i  artykuły chemiczne, a do skarbony Caritas, znajdującej się z tyłu kościoła można wrzucać datki pieniężne.

Pod chórem można wylosować kartkę z opisem potrzebującej osoby lub rodziny i przygotować dla niej paczkę. Jeżeli ktoś zna taką ubogą rodzinę lub osobę może ją zgłosić wolontariuszowi Caritas.

Wszystkim, którzy wspierają działalność Caritas składamy serdeczne „ Bóg zapłać!”.  Prosimy o modlitwę w intencji potrzebujących, ofiarodawców i Parafialnego Zespołu Caritas.

Siostry Loretanki zapraszają w dniach 16-18 marca 2018 r. na rekolekcje „Zwrot ku Bogu – Od niewoli grzechu do wolności Dzieci Bożych”. Szczegóły na plakacie.

Stowarzyszenie „Wiosna” ks. Jacka Stryczka, twórcy Szlachetnej Paczki zachęca do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Jest to forma modlitwy polegająca na indywidualnej, nocnej pieszej wędrówce połączonej z rozważaniami Męki Chrystusa. Tegorocznym hasłem jest „Droga pięknego życia”.

Rozpoczęcie Mszą św. w intencji wszystkich uczestników 16 marca o godzinie 20:00 w naszym kościele.

Więcej informacji na plakatach, stronie internetowej www.edk.org.pl oraz na Facebooku: EDK Mińsk.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Co z tym smogiem” – Kto tak naprawdę odpowiada za powstawanie smogu?; „Cienie Wielkiego Postu” – Jak dobrze przeżyć Wielki Post? oraz „Garnitur i szpilki” – O kobietach w tradycyjnie męskich zawodach, co zyskują i co tracą?.

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Walczący z diabłem” – O walce Ojca Pio z szatanem oraz „Żal na całego” – Nie żałuj żałować.

W dwumiesięczniku „Miłujcie się” m.in. artykuły: „Zawierzyliśmy Świętej Rodzinie” – Świadectwo oraz „O antykoncepcji”.