II Niedziela Wielkiego Postu

Dziękujemy za ofiary złożone na budowę kościoła w Budach Barcząckich.

Ks. Adamowi dziękujemy za Słowo Boże i za wspólną modlitwę oraz życzymy błogosławieństwa Bożego.

Ksiądz proboszcz z Charkowa dziękuje bardzo za modlitwy, dary rzeczowe i ofiary w wysokości 17 tys. zł. Zapewnia o swojej modlitwie za ofiarodawców.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek pamiętajmy szczególnie o modlitwie za kapłanów i osoby konsekrowane oraz o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

Chorych odwiedzimy w I piątek miesiąca  od godz. 9.00.

W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z Rodzinnymi Różami Różańcowymi. Zapraszamy osoby chętne do włączenia się w Rodzinne Róże Różańcowe.

W przyszłą niedzielę 4 marca:

- Po Mszy św. o godzinie 11.00 spotkanie z rodzicami kandydatów na ministrantów.

- Po Mszy Św. o godz. 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie dla Kół Żywego Różańca.

- O godzinie 17.00 Katecheza dla rodziców i chrzestnych w salce Domu Parafialnego.

Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją z Najświętszym Sakramentem w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00, a Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.00, o 17.00 – z udziałem dzieci i o 19.00.

Do puszki przy Krzyżu Wielkopostnym, znajdującym się w tylnej części kościoła, można składać ofiary na pokrycie kosztów przygotowania Grobu Pańskiego i na kwiaty do niego.

Od 1 do 4 marca w ramach VI Obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” na terenie całego Powiatu Mińskiego odbywają się liczne przedsięwzięcia  kulturalno-społeczne przypominające o bohaterach podziemia antykomunistycznego 1944-1963. W imieniu Fundacji Dziękujemy za Wolność zapraszamy wszystkich 1 marca na mińskie obchody. Szczegółowy plan obchodów w gablocie ogłoszeniowej.

W naszym kościele zostanie odprawiona Msza Święta w czwartek 1 marca  godz. 18.00 w intencji Żołnierzy Wyklętych.

4 marca (w niedzielę) o godz. 15:00 w kinie Muza w Mińsku Mazowieckim będzie wyświetlany film: "Gurgacz. Kapelan Wyklętych". Więcej informacji w gablocie ogłoszeniowej.

Za tydzień w czasie ogłoszeń będą zbierane ofiary na dzieło misyjne Kościoła Ad gentes.

Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się we wtorek 6 marca o godz. 19.00. Spotkania będą raz w tygodniu we wtorki w salce w domu parafialnym. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Co niszczy autorytet Kościoła” – Co najbardziej denerwuje grzeszników w Kościele?; „Pytania o młodzież” – Co charakteryzuje pokolenie nazywane przez naukowców milenialsami oraz jakie ma to skutki dla Kościoła i rodziny? oraz „Kwadratura koła” – Musimy przekonać świat, że czyniliśmy dobro, kiedy najpotężniejsi zawiedli i że nikt nie zrobił dla Żydów więcej niż Polacy.

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Tacy sami” – O samotności - dżumie XXI wieku, która poważnie zagraża Europie oraz „Wielki Post ze św. Ojcem Pio” – O modlitwie jako najlepszej broni.

W dwumiesięczniku „Miłujcie się” m.in. artykuły: „Zwodniczy mistycyzm” oraz „Rewolucja bolszewicka i rodzina”.