I Niedziela Wielkiego Postu

Dziś kazania mówi ksiądz Leonid Tkaczuk, proboszcz parafii Świętej Rodziny w Charkowie na Ukrainie. W czasie ogłoszeń jest możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła.

Jeszcze dziś można składać do kosza wystawionego w kościele przybory szkolne i pampersy dla dorosłych i dzieci. Dostarczone dzisiaj i wcześniej artykuły zostaną przekazane przez ks. Leonida na wsparcie uchodźców z Donbasu.

Rodzice Marysi Gańko dziękują bardzo za modlitwę i ofiary na dalsze leczenie w wysokości 19862 zł.

W dzisiejszą niedzielę:

- Po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej.

- O godz. 15.30 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej z grupy ze szkoły w Niedziałce i szkół spoza terenu naszej parafii. O 16.00 Msza Święta, a po Mszy Świętej dalsza część spotkania. Obecność obowiązkowa.

- Katecheza dla rodziców i chrzestnych dziś o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post, czas pokuty i nawrócenia, przygotowujący nas do najważniejszych obchodów liturgicznych roku kościelnego – Świąt Wielkanocnych. Jednym z najważniejszych elementów przeżycia Wielkiego Postu jest udział w rekolekcjach, które rozpoczną się w naszej parafii w IV Niedzielę Wielkiego Postu.

Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją z Najświętszym Sakramentem w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00, a Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.00, o 17.00 – z udziałem dzieci i o 19.00.

Do puszki przy Krzyżu Wielkopostnym, znajdującym się w tylnej części kościoła, można składać ofiary na pokrycie kosztów przygotowania Grobu Pańskiego i na kwiaty do niego.

Za tydzień kazania będzie głosić ks. Adam Praszczałek, proboszcz z Bud Barcząckich. Taca będzie przeznaczona na budowę kościoła.

Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się we wtorek 6 marca o godz. 19.00. Spotkania będą raz w tygodniu we wtorki w salce w domu parafialnym. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Autorytet Kościoła”; „Polska – kolonia bankowa” oraz „Po co pościć”?

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Wielki Post ze św. Ojcem Pio”; „Chiński złoty środek” oraz „Tramwajem na misje”.

W dwumiesięczniku „Miłujcie się” znajdziemy m.in.: Wywiad z Romanem Kluską, przedsiębiorcą, który był zniszczony przez Urząd Skarbowy a nie załamał się dzięki Bożemu Miłosierdziu; artykuł o św. Andrzeju Boboli i o jego działalności po śmierci oraz artykuł – „Wolna miłość- śmiertelne zagrożenie”.