VI Niedziela Zwykła

Dziś XXVI Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy o modlitwie za chorych i osoby, które się nimi opiekują.

W najbliższą środę – Popielec, rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem zostaną odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 16.00, 18.00 i 20.00.

Przypominamy przepisy postne Kościoła:

- wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki całego roku oraz w Środę Popielcową wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia;

- post ścisły, czyli ilościowy obowiązuje w Środę Popielcową i Wielki Piątek wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia.

W środę 14 lutego z racji Popielca kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W piątek 16 lutego o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. z okazji 74 rocznicy „Wielkiej Wsypy”.

W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w naszym kościele jest odprawiana o godz. 16.00 – z udziałem dorosłych, o 17.00 – z udziałem dzieci i o 19.00 – z udziałem młodzieży, małżeństw i wszystkich chętnych.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i procesją z Najświętszym Sakramentem o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej. Msza św. o godz. 12.30 jest Mszą  św. zbiorową - intencje można składać w tygodniu w kancelarii.

Katecheza dla rodziców i chrzestnych za tydzień o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się we wtorek 6 marca o godz. 19.00. Spotkania będą raz w tygodniu we wtorki w salce w domu parafialnym. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

Za tydzień będzie mówił kazania ksiądz z Parafii pw. Świętej Rodziny z Charkowa  na Ukrainie. W czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła.

Do dnia 14 lutego, do kosza wystawionego w kościele można składać artykuły szkolne takie jak: długopisy, flamastry, kredki, ołówki, zeszyty i inne podobne artykuły oraz pieluchy dla dorosłych i dzieci. Można też wrzucić ofiarę na ten cel do skarbony Caritas znajdującej się pod chórem. Zebrane artykuły i pieniądze zostaną przekazane przez księdza proboszcza z Charkowa na wsparcie uchodźców z Krymu.

Córka naszego ministranta Marysia Gańko jest chora na padaczkę lekooporną i potrzebna jest pomoc na kosztowną zagraniczną terapię. Kto będzie miał życzenie, może dziś wspomóc chore dziecko – ministranci przed kościołem będą zbierać ofiary do puszek.

W niedzielę 18.02. b.r. o godz. 15.30 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej z grupy ze szkoły w Niedziałce i szkół spoza terenu naszej parafii. O 16.00 Msza Święta, a po Mszy Świętej dalsza część spotkania. Obecność obowiązkowa.

Franciszkanie z Niepokalanowa dziękują za ofiarę 11400,- złożoną na wsparcie Radia Niepokalanów.

W tym tygodniu kończymy tegoroczną wizytę duszpasterską. Już dziś chcemy serdecznie podziękować za pełne życzliwości spotkania, których tak wiele doświadczyliśmy w ostatnich tygodniach oraz za wyrazy zainteresowania różnymi przejawami życia parafialnego i troski o potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary składane w czasie kolędy. Zostaną przeznaczone na potrzeby Kościoła.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Pytania o spowiedź” – Jak powinna wyglądać dobra spowiedź?; „Obowiązek sumienia” – Dlaczego teraz powinniśmy modlić się za Polskę oraz „Walka o życie trwa” – Na czym polega odpowiedzialne rodzicielstwo?

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Kościół przeciwko nacjonalizmowi” – stanowisko Episkopatu Polski n.t. chrześcijańskiego kształtu patriotyzmu ; oraz „Zmiany, nie rewolucja” – Wywiad z ministrem zdrowia o systemie opieki zdrowotnej.

W „Gościu Niedzielnym” jest bezpłatna płyta do rozliczania PIT z odliczeniem 1% podatku na Fundację św. Mikołaja.