V Niedziela Zwykła

W dniu dzisiejszym ks. Edward Hodurek SAC, pallotyn z Wólki Mlądzkiej, mówi kazania o poszanowaniu życia ludzkiego i utrwalaniu relacji miłości w rodzinie. Po Mszach św. rozprowadza kalendarze na 2019 r., modlitewnik z dużymi literami i dewocjonalia.

Dziś I Niedziela Miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.

Katecheza dla rodziców i chrzestnych dziś o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

Dziękujemy bardzo ministrantom na czele z ks. Kamilem za rozebranie szopki i innych dekoracji przygotowanych na Święta Bożego Narodzenia.

JE Ks. Bp Romuald Kamiński zaprasza wszystkich kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich do wzięcia udziału w poniedziałek 5 lutego 2018 roku o godzinie 18.00 w naszej Katedrze, w Dziękczynnej Eucharystii za posługę Ks. Arcybiskupa Henryka Hosera SAC jako biskupa ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Jutro wspomnienie św. Agaty. W czasie Mszy św. po Komunii św. będzie poświęcenie soli, chleba i wody.

Dnia 6 lutego o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece odbędzie się spotkania z ks. Mirosławem Mikulskim, długoletnim organizatorem parafiad. Szczegóły w gablocie.

Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT zaprasza do udziału w programie „DEKALOG Przedsiębiorcy”. Najbliższe spotkanie w salce w Domu Parafialnym we wtorek 6 lutego po Mszy św. o godz. 18.00. Temat spotkania: „Płać i wymagaj, czyli o zysku i podatkach”. Szczegóły na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła.

 

Msze św. w intencji małżeństw starających się o potomstwo będą odprawiane w Budach Barcząckich w każdy 8 dzień miesiąca.

W niedzielę, 11 lutego 2018 roku XXII Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy o modlitwie za chorych i osoby, które się nimi opiekują.

Córka naszego ministranta jest chora na padaczkę lekooporną i potrzebna jest pomoc na kosztowną zagraniczną terapię. W przyszłą niedzielę, kto będzie miał życzenie, będzie mógł wspomóc chore dziecko – ministranci przed kościołem będą zbierać ofiary do puszek.

Siostry Loretanki zapraszają w dniach 23- 25 lutego 2018 r. na rekolekcje „Uzdrowienie zranień w osobistej historii życia”. Szczegóły na plakacie.

Bóg zapłać rodzinom, które przyjęły obraz Matki Bożej, za dar modlitwy i ofiarę 1550 zł na Kościół.

Dziękujemy bardzo za życzliwe przyjmowanie w czasie wizyty duszpasterskiej, wspólną modlitwę i ofiary na potrzeby kościoła.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Nie dajmy się sprowokować” – Dlaczego należy bać się wzrostu nastrojów antysemickich w Polsce i antypolskich w Izraelu?; oraz „Cuda siostry Łucji” – O niewytłumaczalnych naukowo zjawiskach, które dokonywały się za sprawą siostry Łucji – ostatniej wizjonerki z Fatimy.

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Człowiek nie jest byle kim” – Rozmowa z dr Wandą Półtawską o obronie życia nienarodzonych; oraz „Zuchwała kradzież korony królów polskich” – o burzliwych losach najcenniejszego z polskich insygniów królewskich, tzw. korony Chrobrego.