IV Niedziela Zwykła

Teraz jest możliwość złożenia ofiary na budowę świątyni w naszej sąsiedniej parafii p.w. św. Michała Archanioła. Za dar składamy serdeczne Bóg zapłać, a ks. proboszczowi Adamowi i całej wspólnocie parafialnej życzymy błogosławieństwa Bożego w tym dziele.

W piątek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 15.00 i 18.00. Na każdej Mszy świętej poświęcenie gromnic. Gromnice można  nabyć w kiosku przed kościołem w dniu dzisiejszym, jak również w święto Ofiarowania Pańskiego przed każdą Mszą św.

W tym dniu będziemy się modlić o powołania zakonne i za osoby konsekrowane żyjące w zakonach, szczególnie za Siostry Loretanki i Siostry Karmelitanki z Osin dziękując za ich posługę.

Ofiary z tego dnia będą przeznaczone na utrzymanie zakonów klauzurowych.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Chorych odwiedzimy w I piątek miesiąca  od godz. 9.00.

W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z Rodzinnymi Różami Różańcowymi.

W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca po Mszy Św. o godz. 12.30 adoracja i procesja eucharystyczna.

Katecheza dla rodziców i chrzestnych w przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

Za tydzień ks. Edward Hodurek SAC, pallotyn z Wólki Mlądzkiej, będzie mówił kazania o poszanowaniu życia ludzkiego i utrwalaniu relacji miłości w rodzinie. Po Mszach św. będzie rozprowadzał kalendarze na 2019 r., modlitewnik z dużymi literami i dewocjonalia.

W związku ze zwiększoną liczbą zgłoszeń dotyczących usiłowania oszustw metodą „na policjanta” i „na wnuczka” Policja prosi mieszkańców o ostrożność i rozwagę oraz informowanie Policji o wszelkich niepokojących zdarzeniach. Dokładniejsze informacje w gablocie ogłoszeń.

Dziękujemy bardzo za życzliwe przyjmowanie w czasie wizyty duszpasterskiej, wspólną modlitwę i ofiary na potrzeby kościoła.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Przychodzę by służyć” – Relacja z ingresu biskupa Romualda Kamińskiego do katedry św. Floriana na Pradze.; „Strażnicy wartości” – Dlaczego w procesie wychowania młodych ludzi ważni są dziadkowie i czym ich rola różni się od roli rodziców?; oraz „Julek daje radę” – Historia dziecka, które przyszło na świat chore w 23 tygodniu ciąży, w rodzinie znanego dziennikarza radiowego i o radości jaką jego życie jest dla rodziców.

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Ludzie mnie wspierają” – Poseł Marek Biernacki mówi, że ochrona życia jest ważniejsza niż kariera. oraz artykuły „Chile: impuls ” i „Peru: zastrzyk w serce” – o wizycie papieża Franciszka w tych krajach .