II Niedziela Zwykła

Dziękujemy o. Radosławowi z Niepokalanowa, za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę. Po Mszy św. o. Radosław będzie rozprowadzał cudowny medalik z Matką Bożą.

Dziękujemy bardzo za życzliwe przyjmowanie w czasie wizyty duszpasterskiej, modlitwę i ofiary na potrzeby kościoła.

Dziękujemy również pewnemu panu za 200,- zł. na ogrodzenie kościoła oraz pewnej pani z Niedziałki za 500,- zł. na figury do szopki zewnętrznej.

W najbliższą sobotę 20 stycznia 2018 r. podczas Mszy św. o godzinie 11.00, w Bazylice katedralnej Warszawsko-Praskiej pw. św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika odbędzie się Ingres czyli liturgiczna inauguracja posługi Ks. Biskupa Romualda Kamińskiego w Diecezji Warszawsko-Praskiej. Wszyscy są zaproszeni do wzięcia udziału w tej uroczystości.

W sobotę 20 stycznia o godz. 15.15 w kinie Muza w Mińsku Mazowieckim będzie wyświetlony film "Ignacy Loyola". Jest to doskonale opowiedziana historia życia i przemiany z żołnierza w świętego Ignacego Loyoli – założyciela Zakonu Jezuitów.

Za tydzień ks. Piotr, dyrektor Caritas w Odessie na Ukrainie będzie mówił kazania, a w czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiar na działalność Caritas w Diecezji Odeskiej.

W przyszłą niedzielę:

- Po Mszach św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30 młodzież oazowa będzie rozprowadzała ciasta. Ofiary złożone będą przeznaczone na fundusz oazowy.

- Po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej. Msza św. o godz. 12.30 będzie Mszą  św. zbiorową - intencje można zgłaszać w tygodniu w kancelarii parafialnej.

- Katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

Parafialny Zespól Caritas pomaga, w miarę swoich możliwości, Parafii pw. Świętej Rodziny z Charkowa  na Ukrainie, która wspiera uchodźców z Krymu. Jest to grupa około 2.000 osób, które uciekły z terenów objętych działaniami wojennymi, pozostawiając na Krymie cały swój dobytek.

Aktualnie bardzo potrzebne są artykuły szkolne takie jak: długopisy, flamastry, kredki, ołówki, zeszyty i inne podobne artykuły oraz pieluchy zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Jak zawsze liczymy na wsparcie parafian i gorąco prosimy o włączenie się w to dzieło pomocy. Przyniesione artykuły można będzie składać do kosza wystawionego w kościele. Można też wrzucić ofiarę na ten cel do skarbony Caritas znajdującej się pod chórem. Artykuły te zostaną dostarczone na Ukrainę na początku lutego.

Wszystkim darczyńcom z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Jezus na emigracji” – Dlaczego św. Rodzina udała się nie gdzie indziej a do Egiptu i dlaczego wróciła z emigracji, choć mogła tam żyć?; oraz „Jak wierzymy” – Raport o stanie wiary Polaków.

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „W kraju paradoksów” - O trwałym skażeniu kultury i obyczajów Polaków. oraz „Europejski fałsz o człowieku” – U podstaw głębokiego kryzysu Unii Europejskiej leży fałszywa wizja człowieka, która zaczęła w niej dominować.