Uroczystość Objawienia Pańskiego

Dziś Uroczystość Trzech Króli. Msze święte jak w niedzielę. Po Mszy św. o godz. 12.30 wyruszy z naszego kościoła Orszak Trzech Króli do kościoła św. Antoniego.

Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na misje.

U sióstr przy stolikach pod chórem świątyni można nabyć poświęconą kredę z kadzidłem.

Przypominamy, że w domu na drzwiach zewnętrznych piszemy litery K+M+B+2018. Jest to świadectwo, że przynależymy do Kościoła Rzymskokatolickiego.

Jutro 1-sza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Adoracja i Procesja.

O godz. 17.00 Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w salce w Domu Parafialnym.

W poniedziałek 8 stycznia 2018 o 19.30 w Miejskiej Szkole Artystycznej w Mińsku Mazowieckim odbędzie się Wielka Muzyczna Gala Charytatywna. Środki zebrane ze sprzedaży biletów zostaną przekazane na wsparcie Stowarzyszenia „Krok dalej” z przeznaczeniem na wsparcie dzieci chorych na dziecięce porażenie mózgowe. Szczegóły w gablocie.

Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT zaprasza do udziału w programie „DEKALOG Przedsiębiorcy”. Pierwsze spotkanie w salce w Domu Parafialnym we wtorek 9 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00. Temat spotkania: „Moralne dylematy w biznesie”. Szczegóły na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła.

Dziękujemy pewnemu panu za ofiarowanie 300,- zł na ogrodzenie kościoła, pewnej pani za ofiarowanie 2000,- zł na spłatę podświetlenia witraża nad głównym wejściem, zaś pewnej rodzinie z ul. Słowackiego za ofiarowanie 100,- zł na kuranty i 100,- zł na Caritas.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Dlaczego Trzech Króli – Co wiemy o mędrcach, którzy złożyli pokłon Chrystusowi i dlaczego nazywamy ich królami?; „Cały dla innych – Sylwetka zmarłego niedawno biskupa Stanisława Kędziory; oraz „Królowie mają się dobrze – O europejskich monarchach, którzy w epoce demokracji cieszą się wielkim szacunkiem;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Lekarstwo dla Francji– Człowiek, który wiary nie wyniósł z domu, lekarz i wybitny znawca zagadnień bioetycznych został arcybiskupem Paryża; oraz „Przez świętych do Boga” – Nowe zasady postępowania z relikwiami świętych;