III Niedziela Adwentu

Rozpoczynamy dziś rekolekcje dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Będą one trwały do środy włącznie. Wygłosi je ks. Stanisław Kania, proboszcz z Rajszewa.

Dziś porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach świętych.

Od poniedziałku do środy (18 -20 XII) Msze święte z naukami rekolekcyjnymi w godzinach: 6.30 - Msza św. roratnia, 9.00 i 11.00 - Msze św. z nauką dla dorosłych, 16.00 - Msza św. z nauką dla dzieci, 18.00 - Msza św. z nauką dla dorosłych, 20.00 -  Msza św. dla młodzieży i osób późno wracających z pracy.

Spowiedź na wszystkich Mszach świętych. Zachęcamy do skorzystania z możliwości spowiedzi rekolekcyjnej i do dobrego przygotowania się do Sakramentu Pokuty przez szczegółowy rachunek sumienia. Od poniedziałku do środy będzie wielu zaproszonych księży w konfesjonałach. Po rekolekcjach ilość spowiedników będzie już ograniczona, więc nie będziemy w stanie wszystkich chętnych wyspowiadać. W czasie Świąt nie będzie spowiedzi.

W dniu dzisiejszym:

- Po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej.

- Katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

- Ostatnie sztuki sianka na stół wigilijny możemy nabyć u ministrantów przed kościołem. W ten sposób możemy wesprzeć działalność ministrantów.

- Kończą się świece Caritas na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dziś ostatnia okazja, żeby je nabyć u  Młodzieży z Ruchu Światło-Życie.

- Młodzież Oazowa po Mszach św. o 9.30, 11.00, 12.30 będzie przed kościołem rozprowadzać ciasta i pierniczki. W ten sposób możemy wesprzeć ich wyjazdy formacyjne.

Dziś o godz. 19:00 w kościele spotkanie z autorką książki "Dotyk Miłości", panią psycholog Katarzyną Straburzyńską. Książka ta jest świadectwem nawrócenia, spotkania Boga. Możliwość nabycia książki.

Siostry Loretanki rozprowadzają poświęcone opłatki wigilijne. Można je nabyć przed i po każdej Mszy świętej niedzielnej, w tygodniu po roratach oraz w klasztorze sióstr przy Placu Kilińskiego

Informujemy jednocześnie, ze siostry nikogo nie upoważniły do roznoszenia opłatków po domach i ostrzegamy przed tymi, którzy pod pretekstem opłatka wchodzą do domu.

Przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego odprawiana jest w naszym kościele Nowenna do Dzieciątka Jezus. Dziś będzie po Mszy św. o godz. 16.00, w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, zaś 24 grudnia po Mszy św. o godz. 11.00.

W niedzielę 24 grudnia nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 i 18.00. Jest to czas spożywania wieczerzy wigilijnej w domach rodzinnych. Przed podzieleniem się opłatkiem odczytajmy fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, odmówmy dziesiątkę różańca – Tajemnicę Narodzenia Pana Jezusa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz zaśpiewajmy kolędę. W Wigilię zachowajmy tradycyjny post.

O godz. 24 uroczystą Mszą świętą, zwaną Pasterką, rozpoczynamy świętowanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy świętych w pierwszy i drugi dzień Świąt, tak jak w każdą niedzielę, z jednym wyjątkiem – 25 grudnia nie będzie Mszy św. o godz. 6.30.

Ofiary składane na tacę podczas Pasterki będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

Prosimy o zgłaszanie adresów chorych, którzy chcieliby z racji Świąt Bożego Narodzenia przystąpić do Sakramentu Pokuty i przyjąć Komunię świętą. Księża odwiedzą ich w domach w najbliższy piątek 22 XII od godz. 9.00. Nie dotyczy to osób, u których księża byli w I Piątek grudnia.

Siostry Loretanki zapraszają na Rekolekcje dla studentek i nie tylko w dniach 28–30 grudnia w Loretto. Będzie to czas poszukiwania i pogłębienia swej więzi Bogiem przez wejście w modlitwę Słowem Bożym oraz klimat wyciszenia i milczenia. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

W niedzielę 31 grudnia 2017 r. po Mszy św. o godzinie 12.30 w naszym kościele odbędzie się koncert wokalno - instrumentalny „Suita Sakralna” Grzegorza Duchnowskiego w wykonaniu połączonych chórów i orkiestry. Na Koncert zapraszają Mińskie Towarzystwo Muzyczne oraz nasza Parafia. Projekt  sfinansowany  jest ze środków budżetu miasta Mińsk Mazowiecki.

Dziękujemy naszej parafiance za ofiarowanie 100,- zł na potrzeby kościoła.

Podobnie jak w ubiegłych latach zapraszamy rodziny z naszej parafii do świętowania jubileuszów małżeńskich (od 5 rocznicy ślubu po wielokrotność tej liczby). Będzie to miało miejsce w Niedzielę Świętej Rodziny, czyli 31 XII 2017 r. w czasie Mszy św. o godz. 12.30. Prosimy, by zgłaszać jubilatów w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” są m.in. artykuły:

„Telefon to za mało” – o swojej posłudze mówi biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński; ”Mistrz na emeryturze” – sylwetka odchodzącego na emeryturę abpa Henryka Hosera; oraz „Wojna przeciwko małżeństwu” – o szoku, który zapanował w Austrii po wyroku tamtejszego Trybunału Konstytucyjnego nakazującego wbrew społeczeństwu i rządowi wprowadzić „małżeństwa” homoseksualne;

W tygodniku „Gość Niedzielny” są m.in. artykuły: „O siedmiu antyfonach na siedem ostatnich dni Adwentu” – mogących być duchowym przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia; oraz „Ciekawe rozważania o św. Józefie”.