II Niedziela Adwentu

Dziś w całej Polsce XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Teraz, w czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na ten cel.

8 grudnia 2017 roku, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Papież Franciszek przyjął rezygnację Abpa Henryka Hosera SAC z urzędu Biskupa Diecezji Warszawsko-Praskiej, złożoną ze względu na wiek, stosownie do kanonu 401§1 Kodeksu Prawa Kanonicznego (KPK).

W związku z tym, zgodnie z kanonem 409 §1 KPK, Biskup Koadiutor Romuald Kamiński staje się od tej chwili Biskupem Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Od dziś w kanonie Mszy Świętej wymienia się imię naszego biskupa Romualda.

Ingres do katedry warszawsko-praskiej odbędzie się 20 stycznia 2018 roku (sobota) o godzinie 11.00.

Polecajmy naszym modlitwom osobę Arcybiskupa Seniora Henryka Hosera SAC, dziękując Bogu za jego posługę w naszej Diecezji oraz osobę Biskupa Romualda Kamińskiego, naszego nowego Pasterza, aby Bóg strzegł Go i prowadził.

W dniu dzisiejszym:

- Ministranci przed kościołem rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz ministrancki.

- Młodzież z Ruchu Światło-Życie rozprowadza świece Caritas na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Duszpasterstwo „Talent” serdecznie zaprasza osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, menedżerów, dyrektorów i osoby odpowiedzialne za kierowanie zespołami pracowników na kolejne spotkanie we wtorek 12 grudnia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 a później spotkanie w salce w Domu Parafialnym.

Siostry Loretanki rozprowadzają opłatki wigilijne. Można je nabyć przed i po każdej Mszy świętej niedzielnej, w tygodniu po roratach oraz w klasztorze sióstr przy Placu Kilińskiego 8.

Informujemy jednocześnie, ze siostry nikogo nie upoważniły do roznoszenia opłatków po domach i ostrzegamy przed tymi, którzy pod pretekstem opłatka wchodzą do domu.

Parafialny Zespół Caritas prosi parafian o włączenie się w świąteczne dzieło pomocy najuboższym. Do kosza wystawionego w kościele można składać żywność z dłuższym terminem ważności oraz artykuły chemiczne.

Parafialny Zespół Caritas prosi także o wsparcie akcji „węgiel na zimę”. Ofiary na ten cel można wrzucać do skarbony Caritas znajdującej się pod chórem.

Pomoc otrzymają przede wszystkim osoby starsze, niepełnosprawne oraz osoby i rodziny znajdujące się w wyjątkowo trudnej sytuacji życiowej.

Jeżeli ktoś zna potrzebująca rodzinę lub osobę może ją zgłosić wolontariuszom Caritas.

Za wszystko składamy serdeczne Bóg Zapłać! Prosimy o modlitwę w intencji potrzebujących, ofiarodawców i Parafialnego Zespołu Caritas.

W przyszłą niedzielę:

- Młodzież Oazowa będzie przed kościołem rozprowadzać ciasta. Ofiary będą przeznaczone na rekolekcje.

- po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej. Msza św. o godz. 12.30 będzie Mszą św. zbiorową - intencje można zgłaszać w tygodniu w kancelarii parafialnej.

- katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

Rekolekcje adwentowe dla dorosłych, dzieci i młodzieży rozpoczniemy w naszej parafii za tydzień, w trzecią niedzielę Adwentu. Będą trwały do środy włącznie. Wygłosi je ks. Stanisław Kania, proboszcz z Rajszewa. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeniowej.

Dziękujemy bardzo za dar modlitwy oraz ofiarę 1940,- zł parafianom z ulicy Langiewicza, Łąkowej i Piaskowej, których nawiedził Obraz Matki Boże Jasnogórskiej.

Dziękujemy pewnej Pani za ofiarę 500,- zł na potrzeby Kościoła..

Dziękujemy też za ofiarę 1000,- zł.

Ogrodzenie cmentarza zostało na ten rok przerwane, a przy Domu Parafialnym będzie robione do bramy wjazdowej.

Ostatnio została zakupiona maszyna do mycia podłogi w Kościele. Koszt 13800,- zł.

Podobnie jak w ubiegłych latach zapraszamy rodziny z naszej parafii do świętowania jubileuszów małżeńskich (od 5 rocznicy ślubu po wielokrotność tej liczby). Będzie to miało miejsce w Niedzielę Świętej Rodziny, czyli 31 XII 2017 r. w czasie Mszy św. o godz. 12.30. Prosimy, by zgłaszać jubilatów  w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” są m.in. artykuły:

Troska o pamięć i tożsamość” – o uroczystości 26-lecia Radia Maryja; oraz „Adwent z Maryją” – Czego możemy nauczyć się od Matki Bożej w Adwencie?;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. wstrząsające wyznanie mamy, która jeszcze przed urodzeniem utraciła swoją córeczkę.

Jest również dwumiesięcznik „Miłujcie się” a w nim m.in. artykuły: „Różaniec ratunkiem dla świata”, „O św. Teresie od Dzieciątka Jezus” oraz „Fałszywi prorocy”.