Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Dziękujemy ks. biskupowi Kazimierzowi z Białorusi za wygłoszone słowo Boże i wspólną modlitwę. Teraz będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła w Homlu. Bóg zapłać tym, którzy wesprą w ten sposób Kościół na Białorusi.

Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Niech dokonane przed chwilą odnowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana prowadzi nas do wywyższenia Jezusa w naszych sercach i rodzinach.

W poniedziałek 27 listopada w Warszawsko-Praskiej Katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika o godz. 11.00 zostanie odprawiona Dziękczynna Eucharystia z okazji 75 rocznicy urodzin Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera SAC, Biskupa Warszawsko-Praskiego. Na to dziękczynienie zaproszeni są wszyscy Diecezjanie. Szczegóły w gablocie.

W środę 29 listopada o godz. 19.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Obecność obowiązkowa.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W piątek 1 XII od godz. 9.00 księża będą odwiedzać z posługą sakramentalną chorych w ich domach.

Za tydzień I niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12.30 adoracja i procesja eucharystyczna.

W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego.

Od pierwszej Niedzieli Adwentu Siostry Loretanki będą rozprowadzać opłatki wigilijne. Można będzie je nabyć przed i po każdej Mszy świętej niedzielnej, a także w klasztorze sióstr przy Placu Kilińskiego 8.

Informujemy jednocześnie, ze siostry nikogo nie upoważniły do roznoszenia opłatków po domach i ostrzegamy przed tymi, którzy pod pretekstem opłatka wchodzą do domu.

W przyszłą niedzielę przyjadą do naszej parafii Siostry Loretanki z Loretto ze świadectwami o życiu zakonnym. W czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na klasztor i budowę kościoła w Loretto.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Wiktora Brzuchacza i Zespołu.

Nowy kurs przygotowania do Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się w przyszłą niedzielę 3 grudnia o godz. 19.00. Zapraszamy młodzież z III kl. Gimnazjum z rodzicami.

Dziś w kinie „Muza” w Miejskiej Szkole Artystycznej w Mińsku Mazowieckim o godz. 14.30 zostanie wyświetlony film „Sprawa Chrystusa”, przedstawiający historię niezwykłego nawrócenia amerykańskiego dziennikarza. Szczegóły na plakacie.

Parafialny Zespół Caritas prosi parafian o włączenie się w świąteczne dzieło pomocy najuboższym. Od dzisiaj, pod chórem, można wylosować potrzebującą rodzinę lub osobę i przygotować dla niej świąteczną paczkę. Można też, do kosza wystawionego w kościele, składać żywność z dłuższym terminem ważności oraz artykuły chemiczne.

Parafialny Zespół Caritas prosi także o wsparcie akcji „węgiel na zimę”. Potrzebne jest około pięciu tysięcy złotych. Ofiary na ten cel można wrzucać do skarbony Caritas znajdującej się pod chórem.

Pomoc otrzymają przede wszystkim osoby starsze, niepełnosprawne oraz osoby i rodziny znajdujące się w wyjątkowo trudnej sytuacji życiowej.

Jeżeli ktoś zna potrzebująca rodzinę lub osobę może ją zgłosić wolontariuszom Caritas.

Za wszystko składamy serdeczne Bóg Zapłać! Prosimy o modlitwę w intencji potrzebujących, ofiarodawców i Parafialnego Zespołu Caritas.

Siostry loretanki zapraszają do Loretto do Sanktuarium Matki bożej Loretańskiej na weekend rekolekcyjny u progu adwentu. 1-3 grudnia (piątek-niedziela) Tematem rekolekcji jest modlitwa.

Zgłoszenia i informacje: e-mail: rekolekcjewloretto@gmail.com

www.loretto.pl Tel.: 511 219 439, 29 741 17 87

Zapewnione noclegi i wyżywienie.

Zapraszamy na wyjazd do Seminarium w niedzielę 17 grudnia. Klerycy przedstawiają sztukę pt. „Wielka wyprawa” Koszt wyjazdu – 20,- zł. Więcej informacji i zapisy w zakrystii.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Więcej niż grabież” – Na 318 kościołów w diecezji włocławskiej Niemcy podczas okupacji zamknęli 300, a 17 zburzyli. O skali niemieckich zniszczeń i grabieży w Polsce; „Jak zmienia się świat?” – Swoim spojrzeniem na świat i Kościół z perspektywy 75-lecia dzieli się ks. abp Henryk Hoser; oraz „Miłosierdzie po ludobójstwie” – O księdzu, który przypadkowo trafił na misje do Rwandy, o tragedii i cudach, których był tam świadkiem;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Chrześcijanie jak szczypta soli” – o Birmie i Bangladeszu, dwóch mało znanych krajach, które od poniedziałku będzie odwiedzał papież Franciszek; „To nie tatr” – dlaczego w czasie Mszy św. nie należy robić zdjęć? oraz „Nie wstydź się wstydu” – naturalna ludzka wstydliwość chroni ludzką seksualność przed nadużyciem. Nie wolno jej niszczyć, trzeba ją pielęgnować, chronić.

Na stoliku z gazetami są obrazki z aktem oddania się Jezusowi Chrystusowi, królowi Wszechświata.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, którą dziś obchodzimy to święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Zobaczymy teraz krótki filmik przygotowany przez ministrantów z naszej parafii.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Zgłoszenia i informacje: e-mail: rekolekcjewloretto@gmail.com

www.loretto.pl Tel.: 511 219 439, 29 741 17 87

Zapewnione noclegi i wyżywienie.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.