XXXII Niedziela Zwykła

Jak ogłaszaliśmy tydzień temu, teraz będzie możliwość złożenia ofiary na pomoc chrześcijanom prześladowanym przez islamistów na Bliskim Wschodzie.

W dniu dzisieiszym o godz. 14.00 w salce naszego Domu Parafialnego rozpoczyna się Kurs Lektorski dla obu dekanatów mińskich.

Dziś o godz. 15.30 w kinie „Muza” w Mińsku Mazowieckim zostanie wyświetlony film „Dwie korony”, przedstawiający historię niezwykłego życia św. Maksymiliana Marii Kolbego. Szczegóły na plakacie.

We wtorek 14 listopada o godz. 19.00 spotkanie w ramach Kursu Przedmałżeńskiego.

Duszpasterstwo „Talent” serdecznie zaprasza osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, menedżerów, dyrektorów i osoby odpowiedzialne za kierowanie zespołami pracowników na kolejne spotkanie we wtorek 14 listopada. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 a później spotkanie w salce w Domu Parafialnym.

W najbliższy wtorek ks. Kamil nie będzie miał dyżuru w Kancelarii Parafialnej.

W przyszłą niedzielę:

- ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne.

- Młodzież Oazowa będzie rozprowadzała ciasto przed kościołem.

- po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej. Msza św. o godz. 12.30 będzie Mszą  św. zbiorową - intencje można zgłaszać w tygodniu w kancelarii parafialnej.

- katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

Dziękujemy panu Białkowskiemu z Zakładu Pogrzebowego za ufundowanie 2 tablic na nekrologi.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Tożsamość Polaka” - O cechach polskiej tożsamości, czy jest ona atutem, czy ciężarem?; „Widmo bolszewizmu” – Jakie jest europejskie i światowe dziedzictwo komunizmu? Co wniósł w dzieje ludzkości?; oraz „Śpiewać każdy może” – co może, a co nie powinno być stosowane podczas liturgii? Omówienie najnowszej „Instrukcji Konferencji Episkopatu Polski o muzyce kościelnej”;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Tsunami zła” – Polski misjonarz relacjonuje wyrafinowane metody prześladowań chrześcijan; „Nie dotykajcie papieża!” – W Ploërmel (czytaj: Ploermel) wszyscy wiedzą, że pomnik Jana Pawła II, zwieńczony krzyżem, przeszkadza tylko niewielkiej grupie osób.  Dziennikarze ”Gościa” przez trzy dni rozmawiali z jego mieszkańcami”; oraz „Dlaczego Józef?” – O świętym Józefie, ideale mocnego mężczyzny.