XXXI Niedziela Zwykłą

Dziękujemy ks. Markowi Sędkowi, byłemu proboszczowi naszej parafii, obecnie Moderatorowi Generalnemu  Ruchu Światło-Życie za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę. Teraz, w czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na budowę Domu Rekolekcyjnego w Krościenku. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy wesprą to dzieło.

Dziś po Mszach świętych w zakrystii można jeszcze zgłaszać wypominki za zmarłych roczne czytane w niedziele przed Mszą św. oraz na zbiorową Mszę świętą gregoriańską odprawianą przez cały listopad. W ciągu tygodnia wypominki przyjmujemy w zakrystii po Mszach świętych oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

Od 1 listopada tego roku wypominki roczne będą czytane w niedziele przed Mszą św. o godz. 9.30, przed Mszą św. o godz. 11.00 i przed Mszą św. o godz. 12.30 – trzeba wybrać jedną z tych godzin.

Msza święta gregoriańska we wszystkie niedziele listopada będzie odprawiana o godz. 18.00, natomiast w dni powszednie listopada o godz. 8.00. Lista zmarłych zgłoszonych do tej Mszy św. będzie wywieszona w przedsionku kościoła z zaznaczeniem, którego dnia tygodnia dana osoba będzie wyczytywana.

W dniu dzisiejszym:

- z racji I Niedzieli Miesiąca po Mszy Św. o 12.30 adoracja i procesja eucharystyczna wewnątrz kościoła.

- o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego.

Fundacja Niezłomni i Fundacja Dziękujemy za Wolność przeprowadza ogólnopolską kwestę na rzecz ekshumacji i identyfikacji  Żołnierzy Wyklętych. Dotąd odnaleziono 22 Żołnierzy Wyklętych, 18 z nich pochowano podczas uroczystych pogrzebów. Zorganizowano m.in. pogrzeb jednego z najznakomitszych Żołnierzy - mjr. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki". Wolontariusze będą zbierać dziś datki na terenie naszego cmentarza parafialnego.

We wtorek 7 listopada o godz. 18.00 ks. biskup Kazimierz Romaniuk udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.

W najbliższy wtorek po południu oraz w środę przed południem w naszej kancelarii parafialnej sprawy cmentarne nie będą załatwiane.

W sobotę 11 listopada obchodzimy 99 rocznicę odzyskania Niepodległości.

O godz. 12.30 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w int. Ojczyzny. Po Mszy św. o godz. 13.30 uroczystości pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Stary Rynek. Szczegóły uroczystych obchodów Narodowego Święta Niepodległości na plakatach.

Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 12.30, i 18.00.

W przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na pomoc chrześcijanom prześladowanym przez muzułmanów na Bliskim Wschodzie.

Za tydzień 12 listopada w kinie „Muza” w Miejskiej Szkole Artystycznej w Mińsku Mazowieckim o godz. 15.30 zostanie wyświetlony film „Dwie korony”, przedstawiający historię niezwykłego życia św. Maksymiliana Marii Kolbego. Szczegóły na plakacie.

Młodzież oazowa dziękuje za zakup zniczy. Zysk 400,- zł będzie przeznaczony na wyjazdy rekolekcyjne młodzieży.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Trener patrzy w niebo” –- o swojej wierze i o tym, co w życiu uznaje za najważniejsze opowiada Fernando Santos, trener portugalskiej reprezentacji w piłce nożnej. Mówi m.in., że dzień zaczyna od modlitwy i czytania Biblii; „Co byśmy zrobili bez czyśćca” – jak rozumieć czyściec podpowiada o. Dariusz Kowalczyk SJ; oraz „Siła najsłabszych” – o niewidzialnym klasztorze św. Jana Pawła II;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „GPS Kościoła” – o Katechizmie Kościoła Katolickiego, który daje jasne i pewne odpowiedzi na najważniejsze życiowe pytania; „Jak obrona Sokratesa” – zapis rozprawy przeciwko Mary Wagner, obrończyni życia; oraz „Reformacja nie była dziełem Ducha Świętego” – kard. Gerhard Muller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary mówi o katastrofalnych skutkach działalności Lutra i apeluje, by nie fałszować historii..