XXIX Niedziela Zwykła

Za dzisiejsze ofiary na Misje składamy Wam serdeczne „Bóg zapłać”, zaś ks. Marcinowi z Wydziału Misyjnego naszej diecezji dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

Choć jest dziś niedziela Kościół wspomina św. Jana Pawła II. Dziś przypada 39 rocznica objęcia Stolicy Apostolskiej przez Papieża Polaka Karola Wojtyłę.

Dziś po Mszach świętych przy stoliku z tyłu kościoła można zgłaszać wypominki za zmarłych. W ciągu tygodnia wypominki przyjmujemy w zakrystii po Mszach świętych oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

Od 1 listopada tego roku wypominki roczne będą czytane w niedziele przed Mszą św. o godz. 9.30, przed Mszą św. o godz. 11.00 i przed Mszą św. o godz. 12.30 – trzeba wybrać jedną z tych godzin.

Przyjmujemy też na wypominki jednorazowe czytane 1 listopada w czasie procesji na cmentarzu lub 2 listopada w czasie nabożeństwa w kościele oraz na zbiorową Mszę świętą gregoriańską odprawianą przez cały listopad.

Na Dom św. Faustyny w Ostrówku przekazane zostało 10200,- zł. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.

Za tydzień przyjedzie do nas ks. Adam, proboszcz z Bud Barcząckich, będzie głosić kazania i zbierać ofiary na budowę kościoła.

Dziękujemy bardzo p. Andrzejowi z Mińska Mazowieckiego z ul. Topolowej za ofiarę 200,- zł na oświetlenie witraża zewnętrznego nad drzwiami kościoła.

W następną niedzielę 29.X po każdej Mszy św. będą zbierane podpisy pod inicjatywą obywatelską „Zatrzymaj aborcję”. Prosimy o wzięcie ze sobą dowodów osobistych.

W zakrystii są do nabycia płyty DVD z Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej parafii.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Biznes po Bożemu” – jak być przedsiębiorcą po chrześcijańsku?; oraz „Aborcja raka nie leczy” - Czy w ciąży da się leczyć raka?

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Francja na barkach” – Kardynał Paryża ocenia wiarę Francuzów; „Jak w czasach Jezusa” - o ludziach, którzy bez pieniędzy i telefonu zostali wysłani do Skandynawii, by głosić Ewangelię; oraz „Z otchłani” - o siostrach Franciszkankach, które ratowały dzieci żydowskie.