XXVII Niedziela Zwykła

Dziś w czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na stypendium dla zdolnej ale ubogiej młodzieży w ramach Dnia Papieskiego jako żywy pomnik Jana Pawła II. Z góry składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 nastąpi pożegnanie Matki Bożej w znaku Cudownego Wizerunku. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej.

Dziękujemy bardzo wszystkim za dar modlitwy, za ofiarowanie materiałów na proporczyki i za ich wykonanie, za udekorowanie posesji i ulic.

Dziękujemy Władzom za udekorowanie flagami ulicy Warszawskiej i za zrobienie drogi prowadzącej do Niedziałki. Dziękujemy Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Wojsku i Harcerzom za pomoc w organizacji Nawiedzenia Obrazu.

Dziękujemy też Ojcom Redemptorystom za trud przygotowania nas na przyjęcie naszej Matki z Jasnej Góry, księżom za trud spowiedzi od środy do dziś, Ojcu Paulinowi kustoszowi obrazu, chórowi parafialnemu, Służbie Liturgicznej, paniom w kuchni za przygotowywanie posiłków od środy do dziś dla 9 księży.

W sobotę 14 X Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Oświaty życzymy błogosławieństwa Bożego. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona w sobotę o godz.18.00.

W przyszłą niedzielę:

- po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej. Msza św. o godz. 12.30 będzie Mszą św. zbiorową - intencje można składać w tygodniu w kancelarii.

- o godz. 9.30 Msza św. w intencji dzieci utraconych

- konferencja dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

Za tydzień ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Domu św. Faustyny w Ostrówku.

W następną niedzielę 15.X po każdej Mszy św. będą zbierane podpisy pod inicjatywą obywatelską „Zatrzymaj aborcję”. Prosimy o wzięcie ze sobą dowodów osobistych.

Inicjatywa ma na celu wyeliminowanie z polskiego prawa okrutnego procederu zabijania dzieci w łonach matek jednie na podstawie podejrzenia choroby.

Dziękujemy panu z ul Klonowej za ofiarę 400,- zł. Łączny koszy montażu iluminacji witraża z Matką Bożą nad głównymi drzwiami kościoła wyniósł 7000,- zł.

Dziękujemy za dar modlitwy i za ofiarę 1100,- zł od rodzin z ulic Moniuszki i Siennickiej, które przyjęły Matkę Bożą w znaku wizerunku Jasnogórskiego.

Różaniec w niedziele o godz. 17.00 a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Największa ambona świata” – w jaki sposób You Tube może przyczynić się do ewangelizacji; oraz „Japoński cud różańcowy” – o modlitwie różańcowej i czcicielach Maryi, którzy oddali swoje życie broniąc Różańca;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: Gdy Twoje dziecko traci wiarę” – co robić, gdy nasze dorastające dzieci przestają chodzić do kościoła?; oraz o świętej, którą bardzo cenił ojciec Pio i codziennie do niej się modlił

Jest również najnowszy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się” a w nim m.in. artykuły: „Co mają wspólnego objawienia w Fatimie z Bitwą Warszawską?” oraz „Świadectwo o tym, dlaczego nie warto mieszkać razem przed ślubem”.